İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılacak? |

SON DAKİKA

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılacak?

Bu haber 08 Nisan 2020 - 17:30 'de eklendi ve 6.679 views kez görüntülendi.

Son yıllarda sağlık alanında atılan adımlar beraberinde birçok şehir hastanesinin hayata geçmesi ile birlikte vatandaşlarımızın daha kaliteli sağlık hizmeti almasına neden oldu. Bu yüzden de İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılacak? Sorusu hakkında merak ettiğiniz bilgileri siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz. Ülkemizin metropol şehirlerinde yapımları devam eden şehir hastanelerinin bazıları açıldı bazılarının da yapımı halen devam etmektedir. İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi de yapımına devam edilen hastaneler arasında yer almaktadır.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılacak?

2021 yılının başlarında açılması beklenen bu hastanenin İzmir ve çevresinde olan vatandaşlarımız için son derece faydalı bir sağlık kuruluşu olacağından kimsenin şüphesi yok. Yapımına hızla devam edilen bu hastanenin daha önce açılması planlanıyordu, ancak 2021 yılının başlarında resmen açılacağı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı.

Ortalama olarak 8 Bin kişiye iş sahası olacak olan bu hastanenin günlük ortalama ise 80 Bin ila 90 Bin hastamıza hizmet vermesi planlanmaktadır. Tam kapasite ile açılması beklenen bu hastanenin açıldıktan sonra vereceği özelliklere bakalım.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi kapasitesi

En son teknoloji ile hastalarımıza hizmet verecek olan İzmir Bayraklı Şehir Hastanesinin içerisinde toplam yatak kapasitesinin 2060 olacağını belirtelim. İçerisinde aynı zamanda toplam 457 poliklinik barındıracak olan bu hastanenin aynı zamanda tek kişilik oda sayısının ise 1060 adet olduğunu belirtelim. 5 yıldızlı otel konforunda hastalarımıza hizmet verecek olan bu hastanenin özellikle çift kişilik oda sayısının da 321 olduğunu belirtelim. Aynı anda 54 ameliyatın yapılmasına imkan sağlayan bu hastanede 54 adet ameliyathane bulunmaktadır. Yoğun bakımda tedavi görecek hastalarımız için ise toplamda 374 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesi bulunmaktadır.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Nerede?

İzmir Şehir Hastanesi, 2200. Sokak, Laka Bornova adresinde hizmete girecektir.