Katarakt’ta Torik Göz İçi Mercek Dönemi

Katarakt’ta Torik Göz İçi Mercek Dönemi

ABONE OL
15 Şubat 2020 13:50
Katarakt’ta Torik Göz İçi Mercek Dönemi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ad826x90
ad826x90

Katarakt’ta Torik Göz İçi Mercek Dönemi

Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Hekimlerinden Op. Dr. Ömer Takeş, gelişen teknolojiyle birlikte katarakt ameliyatı yapılırken, miyop, hipermetrop ve astigmat gibi kırma kusurlarının da tedavi edilebildiğini söyledi.

Bir süre öncesine kadar mevcut merceklerle katarakt ameliyatında yalnızca myopi ve hipermetropi gibi kırma kusurlarının tedavisinin yapılabildiğini belirten Op. Dr. Ömer Takeş, astigmat rahatsızlığı bulunanların o dönemde gözlüğe bağımlı kaldığını ifade etti.

HASTALAR GÖZLÜKTEN KURTULUYOR

Son yıllarda kullanımı artan torik göz içi merceği ile birlikte Astigmat’ın da tedavisinin yapılabildiğini kaydeden Op. Dr. Takeş, “Günümüz katarakt cerrahisinde teknoloji hızla artıyor. Bununla birlikte hastaların da beklentileri yükseldi. İnsanlar artık mecbur kalmadıkça gözlük kullanmak istemiyor. Torik göz içi merceği ile birlikte miyopi, hipermetropi, presbiyopi ve astigmat rahatsızlıklarının tedavisini büyük bir başarıyla gerçekleştiriyoruz. Yani hastalar hem katarakttan hem de göz kırma kusurlarından aynı anda kurtuluyor. Gözlüğü bir kenara bırakıyor” dedi.

HIZLA İYİLEŞİYOR

Katarakt cerrahisinde torik göz içi mercekleri ile ilgili geçmişte bir tez yayınladığı bilgisini de veren Dr. Takeş, şöyle devam etti: “Katarakt operasyonu tek göz için 10 dakika kadar sürüyor. İhtiyaç varsa 1 hafta sonra diğer göze de uygulanabiliyor. Hastalar ağrı sızı hissetmiyor. Hızlı bir iyileşme periyoduna giriyor. Ertesi gün günlük yaşamına dönebiliyor”

ad826x90

ad826x90

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.