DOLAR 7,50520.59%
EURO 9,05420.45%
ALTIN 441,530,87%
BITCOIN 2772335,60%
İstanbul

HAFİF KAR YAĞIŞLI

18:10

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Sağlıkta Şiddet Yasası
  • Güncel
  • Sağlıkta Şiddet Yasası

Sağlıkta Şiddet Yasası

ABONE OL
16 Mayıs 2020 19:58
Sağlıkta Şiddet Yasası
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ad826x90
ad826x90

Ülkemizde özellikle de son yıllarda Sağlık çalışanlarına yönelik yapılan saldırıları çok sık görüyoruz. Bu yüzden de devletin aldığı tedbirler kapsamında siz değerli okurlarımıza bugün Sağlıkta Şiddet Yasası hakkında merak ettiği detayları buradan açıklayacağız. Sağlıkta şiddet yasası AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

Sağlık çalışanlarına yönelik son zamanlarda artan saldırılar, sağlık çalışanlarının son derece haklı bir yasa olan Sağlıkta Şiddet Yasasının çıkmasın istemesine neden oluyor. Özellikle son derece zor günler geçirdiğimiz Corona virüs salgını günlerinde canları pahasına hayatlarını ortaya koyan ve hasta ayırt etmeden çalışmalarına devam eden sağlık çalışanlarımıza ne kadar minnet duygusu beslesek azdır. Corona virüs salgının giderek arttığı şu günlerde Sağlıkta Şiddet Yasası hakkında Meclisin çok yakın zaman içerisinde bununla ilgili bir yasa çıkartması bütün sağlıkçılar tarafından beklenmektedir. Konuyla ilgili AK partili milletvekillerinin yeni bir yasa teklifi üzerinde çalıştıkları ve en kısa zamanda meclise getirecekleri öğrenildi.

Sağlıkta Şiddet Yasası

17 Nisan 2017 tarihinde yaşanan ve genç bir doktorun ölümü ile sonuçlanan vahim şiddet olayından sonra Sağlıkta Şiddet Yasasına yönelik sağlık kuruluşlarının ve sağlık çalışanlarının başlattığı kampanyalar ses getirmeye başladı.

Sağlık alanında hizmet verenlere karşı yapılan saldırılar beraberinde ciddi sorunların da ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

ad826x90

Mesleki açıdan rahatsızlıklar oluşmasına neden olduğundan dolayı, mesleki açıdan sağlık çalışanlarının risk almaktan kaçınmaya başlaması sağlık sektörü açısından son derece vahim bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle durumu son derece kritik olan hastaların durumunu üstlenmeme gibi sorunların ortaya çıkması, sağlık çalışanlarının en sık karşılaştığı sorunların başında gelmektedir. Unutmamalı ki Corona Virüs salgının giderek arttığı şu dönemlerde hayatları pahasına vatandaşlarımızın bu salgın belasından kurtarmaya çalışan sağlık çalışanlarının en azından şiddete maruz kalmadan işleri yapmaları, hem ülkemizin geleceği adına hem de bizler adına son derece bir hayati önem taşımaktadır. Bu yüzden de en yakın zaman içerisinde Sağlıkta Şiddet Yasasının Meclisten geçerek yasalaşması tüm Sağlık Çalışanlarının tek beklentisi olacaktır.

Son olarak Sağlık Personeli Haber sitesi olarak Sağlıkta Şiddete Hayır diyoruz.

ad826x90

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.