Ankara Etlik Şehir Hastanesi Ne zaman açılıyor? |

SON DAKİKA

Ankara Etlik Şehir Hastanesi Ne zaman açılıyor?

Bu haber 16 Mayıs 2020 - 11:54 'de eklendi ve 5.536 views kez görüntülendi.

Ankara’nın en önemli merkezlerinden olan Etlik’te yapımı devam eden Ankara Etlik Şehir Hastanesi Ne zaman açılıyor? Sorusunu cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Ulaşım bakımından son derece merkezin konumda yer alan bu hastanenin özellikle kapasitesi ve konforu bakımından 5. Yıldızlı otelden kalır yanı bulunmuyor.

Ankara Etlik Şehir Hastanesi Ne zaman açılıyor? 2020

Yapımına uzun zamandır devam edilen bu hastanenin özellikle 2021 yılının sonlarına doğru açılması beklenmektedir. Yapımına tüm hızıyla devam edilen hastanenin kaba inşaatının neredeyse bittiği ve yakın zaman içerisinde de vatandaşlarımıza hizmet vermesi beklenmektedir. Bittiği andan itibaren 12 Bin kişinin istihdam edileceği bu hastane de aynı zamanda günlük olarak 100 Bin vatandaşımızın tedavi görmesi beklenmektedir. Kapasite bakımından en büyük şehir hastaneleri arasında yer alan Ankara Etlik Şehir Hastanesinin açıldıktan sonra Ankaralılar için büyük bir hizmet vereceğini belirtelim.

Ankara Etlik Şehir Hastanesinin Kapasitesi

Metroya yakın konumu ve ulaşım araçlarına yakın konumu ile son derece merkezi yerde bulunan Ankara Etlik Şehir Hastanesinin aynı anda 3624 hastaya hizmet vereceğini belirtelim. 3624 yatak kapasitesi bulunan bu hastanenin poliklinik bakımında da Şehir Hastaneleri arasında en büyüğü olduğunu belirtelim. Tek kişilik oda sayısı bakımından 1943 yatak kapasitesi bulunan hastanenin, çift kişilik oda sayısının da 738 olduğunu belirtelim.

Ameliyathane sayısı bakımından da son derece önemli olan Ankara Etlik Şehir Hastanesinin toplamda 125 adet ameliyathanesi bulunmaktadır.

Aynı anda yoğun bakım servis yatak kapasitesi bakımından son derece büyük olan bu hastanenin özellikle 697 yatak kapasitesi ile vatandaşlarımıza hizmet vermesi beklenmektedir. Son derece modern olan bu hastanenin 2021 yılında vatandaşlarımızın hizmetine sunulması beklenmektedir.

Ankara Etlik Şehir Hastanesi Nerede? 

Adres : Etlik Caddesi – Yenimahalle