DOLAR 15,9518 0.33%
EURO 16,9209 0.51%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4814092,60%
İstanbul
18°

HAFİF YAĞMUR

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Balıkesir Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı
 • Güncel
 • Balıkesir Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı

Balıkesir Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı

ABONE OL
27 Mart 2020 17:00
Balıkesir Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ad826x90
ad826x90

Balıkesir Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada 18 sözleşmeli sağlık personeli alınacağını açıklandı. Peki hangi pozisyonlara kaç personel alınacak? Başvuru tarihleri ne zaman? Başvuru şartları nelerdir? İşte tüm bu soruların cevapları…

Balıkesir Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı

Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü yaptığı açıklama ile 2016 KPSS puanı 70 ve üzeri olan 1 yıl tecrübesi bulunan 15 sözleşmeli hemşire ve 2016 yılı KPSS puanı 75 ve üzeri olan Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri önlisans mezunu olan 3 adet sözleşmeli sağlık personeli alacığı duyurusunu yaptı. Başvuruların 1 Ekim – 15 Ekim 2015 tarihleri arasında Balıkesir Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerektiği duyuruda belirtildi. Personel alımına ilişkin duyuru ve şartlar aşağıda yer almaktadır.

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN SÖZLEŞMELİ (4/B) PERSONEL ALIM İLANI

 Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde (Hastane) istihdam edilmek üzere (giderleri özel bütçeden karşılanacaktır.) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrası ile 06.06.1978 gün ve 7/157054 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda yer alan Ek 2.maddenin (b) fıkrasına göre 2016 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara 18 adet sözleşmeli personel alınacaktır.

ad826x90

 

POZİSYON NO POZİSYON ADET NİTELİKLER BÜTÇE BİRİMİ
001 Hemşire 15 *Ortaöğretim Kurumlarının Hemşirelik veya Ebelik- Hemşirelik, Sağlık Memurluğu alanlarının birinden mezun olmak.*Sağlık Bakanlığı Yoğun Bakım Hemşireliği sertifikasına sahip
olmak veya kamu ve özel hastanelerin yoğun bakım veya acil servislerinde en az 1 yıl çalışmış olduğunu belgelendirmek.
 

*2016 KPSS/P94 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

Özel Bütçe
002 Diğer Sağlık

Personeli

3 * Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri önlisans

programlarının birinden mezun olmak.

 

*2016 KPSS/P93 puan türünden 75 ve üzeri puan almış

olmak.

Özel Bütçe

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANACAK ŞARTLAR:

Genel Şartlar:

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.

Özel Şartlar:

 • Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan şartları taşıyor
 • 2016 KPSS (B) grubu sınavına girmiş
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor
 • Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.
 • Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması.
 • Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen

adayların sözleşmeleri bir ay içerisinde feshedilecektir.

ad826x90

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI:

Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabilecek olup, başvurularda bulunduğu pozisyonun nitelik kodunu belirteceklerdir. Birden fazla pozisyona başvuran adayların başvuruları ile nitelik kodu belirtilmemiş başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Adayların ilanın gazetede yayımlandığı tarihten itibaren on beş gün içerisinde aşağıda istenilen belgelerle birlikte Balıkesir Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta, faks veya internet yoluyla yapılan müracaatlar ile süresinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır. Eksik belge ile başvurular kabul edilmeyecektir.

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER:

1- Fotoğraflı başvuru formu. (Buradan ulaşabilirsiniz.) 2- Nüfus cüzdanı fotokopisi.

 • Diploma aslı ve fotokopisi (e-devlet çıktısı kabul )
 • 2016 yılı KPSS sonuç
 • Sağlık Bakanlığından onaylı Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikası (Katılım belgesi kabul edilmeyecektir) veya aranılan mesleki deneyime ait kaşe ve ıslak imza ile onaylanmış hizmet belgesi (Staj dönemi tecrübe olarak kabul edilmeyecektir)
 • SGK prim günlerini gösterir

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARI:

Başvuru sonunda yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın 2016 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak sözleşme yapmaya hak kazananların isim listesi, işe başlamaları için gerekli belgeler ile teslim edilecek yer ve zaman başvuru bitim tarihi itibariyle en geç 10 (on) iş günü içerisinde Üniversitemizin http://www.balikesir.edu.tr adresinde ilan edilecektir. Adayların puanlarının eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olan, bunun da eşit olması halinde doğum tarihi büyük olan adaya öncelik tanınır.

Hemşire pozisyonunun iki katı, Diğer Sağlık Personelinin dört katı kadar yedek belirlenecektir. Asil kazananlardan başvuru olmadığı takdirde veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine ilan edilen yedek kazananlar sırası ile çağırılacaktır.

Sözleşme yapmaya hak kazanan adaylar hakkında güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması  yapılacak  olup,  söz  konusu  sonucun  olumlu  olması  halinde  sözleşme  yapılacaktır.

Göreve  başlayanlardan,  aranan  şartları  taşımadığı  sonradan  tespit  edilenlerin  sözleşmeleri

feshedilecektir.

İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri uygulanır.

Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ilgililere ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

TAKVİM

1-15 Ekim 2018          : Başvurular

16-30 Ekim 2018        : Başvuruların değerlendirilmesi ve sonuçların açıklanması

İLETİŞİM

0 266 612 14 00          Dahili : 1424

Mail Adresi                 : idariper@balikesir.edu.tr

 

ad826x90

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.