DOLAR 15,9518 0.33%
EURO 16,9209 0.51%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4814092,60%
İstanbul
18°

HAFİF YAĞMUR

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

En İyi Şehir Hastaneleri

En İyi Şehir Hastaneleri

ABONE OL
25 Aralık 2020 17:12
En İyi Şehir Hastaneleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ad826x90
ad826x90

Ülkemizde yapımları uzun zamandır devam eden şehir hastaneleri bazı kesimler tarafından gereksiz görülse de salgın döneminde gördü ki sağlık sistemi açısından bu hastaneler son derece hayati önem arz etmektedir. Özellikle de halen yapımları devam eden şehir hastanelerinin bulunması ve faaliyete geçen şehir hastanelerinin bulunmasından sonra sizlere en çok merak ettiğiniz En iyi Şehir Hastaneleri hangileri? Sorusunun cevabını buradan açıklamak istiyoruz.

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi

Ülkemize toplamda yapılacak şehir hastanesi sayısının 18 olduğunu belirtelim. Ancak bu hastaneler içerisinde en iyi kriterinden yola çıkarken hizmetleri bakımından değil de, yatak kapasiteleri ve benzeri özellikleri bakımından en iyi kıyaslamasını yapmak istiyoruz. Zira bu hastanelerinin tamamının aynı konfor ile biz vatandaşlarımıza hizmet vereceğini unutmayalım.

Bu yüzden de En iyi Şehir Hastaneleri arasında ilk sırada Ankara’da faaliyetlerine devam eden Ankara Bilkent Şehir Hastanesinin olduğunu belirtmek istiyoruz. Hizmete girdiği günden bugüne kadar son derece modern hizmetler sunan ve binlerce çalışanı bulunan bu hastanenin yatak kapasitesi bakımından yapılan en yüksek kapasiteli hastane olduğunu belirtelim. Toplam yatak kapasitesi bakımından 3711 kişinin aynı anda tedavi görmesini sağlayan bu hastanenin bu alanda lider olduğunu belirtmek istiyorum.

Ankara Etlik Şehir Hastanesi

İkinci sırada bana göre en iyi şehir hastanesi ise halen yapımı devam eden Ankara Etlik Şehir Hastanesidir. Yine yatak kapasitesi bakımından son derece yüksek kapasiteli olan bu şehir hastanesinin aynı anda 3624 kişiye birden tedavi hizmeti sunduğunu belirtelim. İçerisinde 125 adet ameliyathane de bulunan bu hastane kapasite bakımından 2. Sırada yer almaktadır.

ad826x90

İstanbul Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesi

3.sırada ise yatak kapasitesi bakımından yakın zamanda açılacak olan İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi gelmektedir. Özellikle son dönemde salgın bakımından oldukça yoğun hasta sayısına ulaşan İstanbul için son derece önemli bir pozisyonda olacak bu hastanenin de yatak kapasitesi bakımından toplamda 2682 hastaya aynı anda tedavi imkânı sunacağını belirtelim.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi

Yapımı 2021 yılında sona erecek olan ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak olan bir diğer şehir hastanesi de İzmir Bayraklı Şehir Hastanesidir. Son derece modern mimarisi ile yapımına tüm hızla devam edilen bu hastanenin özellikle aynı anda 2060 kişiye hizmet verecek olması En iyi Şehir Hastaneleri arasında yer almasına neden oldu.

Gaziantep Şehir Hastanesi

2021 yılında faaliyet geçmesi beklenen bir diğer şehir hastanesi de Gaziantep’te yer almaktadır. Yatak kapasitesi bakımından aynı anda 1875 kişinin tedavi görmesine imkan sağlayacak olan bu hastane de yakın zaman içerisinde vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır.

Kayseri Şehir Hastanesi

Hizmete girdiği günden bugüne kadar milyonlarca vatandaşımıza hizmet veren Kayseri Şehir Hastanesi de modern yapısı ve çalışanları ile En iyi Şehir Hastaneleri arasında yer almaktadır. Özellikle 1607 yatak kapasitesi bulunan bu hastanenin aynı anda 50’den fazla ameliyathanesi ile vatandaşlarımıza hizmet verdiğini ve bugüne kadar milyonlarca vatandaşımızın şifa bulmasına neden olduğunu belirtmek istiyoruz. Ülkemizde sayıları hızla artması beklenen şehir hastanelerinin şu an için toplam sayısının 18 olduğunu belirtelim. Bunlardan 11 tanesi aktif olarak hizmetine başladı ve vatandaşlarımızın tedavilerine yardımcı olmaktadır. Yakın zamanda içerisinde sayılarında artış beklenen bu şehir hastaneleri içerisinde yatak kapasitesi bakımından En iyi Şehir Hastanelerinin bunlar olduğunu belirtmek istiyoruz.

ad826x90

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.