DOLAR 15,9221 0.24%
EURO 16,9169 0.46%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4799832,52%
İstanbul
18°

HAFİF YAĞMUR

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Flaş! Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı Engelli Kamu Personeli Alacak Son Gün…
 • Haberler
 • Flaş! Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı Engelli Kamu Personeli Alacak Son Gün…

Flaş! Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı Engelli Kamu Personeli Alacak Son Gün…

ABONE OL
27 Mayıs 2020 18:18
Flaş! Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı Engelli Kamu Personeli Alacak Son Gün…
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ad826x90
ad826x90

Sağlık Bakanlığı beklenen duyuruyu yaptı. 2018 EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Sonuçlarına göre Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı kadrolarına personel alımı yapılacak.  Son başvuru tarihi: 20 Nisan 2018 Cuma Başvuru yapmak isteyenlerin evraklarını ikamet ettiği, atandığı veya bulunduğu ilin il sağlık müdürlüklerine, bizzat teslim etmeleri ya da veya vekalet verdiği kişilerin belirtilen mercilere evrakları elden ulaştırmaları gerekmektedir. Peki istenen belgeler neler?

Başvuru sırasından verilmesi gereken evraklar nelerdir?

 1. İnternet adresimizde yayınlanan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu’nun 2 (iki) adet resimli ve bilgisayar ortamında doldurulmuş, imzalanmış formun aslının Sağlık Müdürlüğünce Onaylatılarak (eksiksiz doldurulmuş olduğunun kontrol edilerek) teslim edilmesi,
 2. İnternet adresimizde yayınlanan 2018 EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Açıktan Atama Başvuru Formunun bilgisayar ortamında doldurularak hazırlanan resimli, imzalı 1 (bir) adet aslının (eksiksiz doldurulmuş olduğunun kontrol edilerek) teslim edilmesi,
 3. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmeliğin 4’ üncü maddesi hükmü gereğince en az %40 ve üzerinde çalışabilir engelli olduğuna dair “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre alınmış sağlık kurulu raporlarını düzenlemeye yetkili sağlık kurumları ve hakem hastanelerinden alınan ve geçerlilik süresi sona ermemiş, “çalıştırılamayacağı işlerin niteliğinin de belirtildiği” Sağlık Kurulu Raporunun aslı veya noter tasdikli sureti ya da raporun alındığı hastane başhekimliği onaylı sureti.
 4. Yerleştirme Sonuç Belgesinin internet çıktısı,
 5. Mezuniyet Belgesi;

– Yerleştiği unvan/branşın gerektirdiği öğrenim durumunu gösterir noter tasdikli diploma sureti ya da mezun olduğu okuldan onaylı (kurum kaşesi, mührü ile imzalayanın kaşesinin de bulunduğu) sureti,

– Diplomalarının düzenlenmemiş olması halinde ilgili kurumlarca verilen ve daha sonra diploma veya örneğiyle değiştirilebilen geçici mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı sureti veya mezun olduğu okuldan onaylı (kurum kaşesi ya da mührü ile imzalayanın kaşesinin de bulunduğu) sureti,

ad826x90

– Eğitimini yurt dışında tamamlayanlardan, diplomalarının denkliği Milli Eğitim Bakanlığı veya Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylananların, denklik belgesinin aslı veya noter tasdikli sureti,

– Ayrıca yerleşen adayların https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden; “Yükseköğretim

– Mezun Belgesi Sorgulama” ekranından alınan “mezun bilgilerini” gösterir belge,

 1. 2 (iki) Adet Fotoğraf (4,5 x 6 cm Ebadında),
 2. Mal Bildirim Beyannamesi (ilgili alanların doldurulmuş ve imzalanmış) aslı,
 3. 18 yaşını tamamlamamış adayların kaza-i rüşt kararı, (Bir meslek veya sanat okulunu bitirenler en az 15 yaşını doldurmuş olmak ve Türk Medeni Kanunu’nun 12’nci maddesine göre kaza-i rüşt kararı almak şartıyla Devlet memurluklarına atanabilirler.)
 4. Askerlik Durum Belgesi, (Askerlikle ilgisi bulunmadığına veya askerlik çağına gelmediğine veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olduğuna dair https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden alınan belge de verilebilir.)
 5. V.H.K.İ kadrolarına yerleşenlerden M.E.B’den onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası. (Öğrenimi sırasında zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar “M.E.B’den Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikasına Sahip Olmak” niteliğine haiz olarak değerlendirilecektir.)

Başvuru yapacakların dikkat etmesi gereken hususlar nelerdir?

 1. Kamu Hizmetlerinin Sunumunda Uyulacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmeliğin “Gerçeğe aykırı belge verilmesi veya beyanda bulunulması” başlıklı bölümün 9’uncu maddesine göre, ataması yapılanlardan gerçeğe aykırı belge verenler ya da eksik, yalan, yanlış, yanıltıcı veya gerçeğe aykırı beyanda bulunanların atamaları iptal edilecek ve görevlerine son verilecektir. Ayrıca haklarında Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince Bakanlığımızca yasal işlem yapılacağı, mali bir bedel (maaş gibi) ödenmişse, ödenen bedelin yasal faiziyle birlikte geri alınacağının bilinmesi gerekmektedir.
 2. Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı dışında diğer kamu kurum ve kuruluşlara yerleştirmeleri yapılıp, evrağını sehven Bakanlığımıza teslim edenler veya gönderenler hakkında herhangi bir işlem tesis edilmeyeceğinden sorumluluk adaylara ait olacaktır.
 3. Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatında bir kadroya yerleşip, evraklarını süresi içinde teslim etmeyenlerin atamaları yapılmayacak ve adreslerine bilgi verilmeyecektir.
 4. Ataması yapılanların tebligatları için MERNİS’teki adresler geçerli olacaktır.
 5. Evrak tesliminde “Geçici Mezuniyet Belgesi” sunacaklardan, mezuniyetlerinin üzerinden 2 (iki) yıl geçenlerin geçici mezuniyet belgesi ya da onaylısı kabul edilmeyecektir.
 6. Bakanlığımız kadrolarına yerleşip evraklarını eksik dolduran veya eksik evrak teslim eden adayların başvuruları ile ilgili sorumluluk tamamen adayların kendisine ait olacaktır.
 7. Bakanlığımız kadrolarına yerleşenlerden halen diğer kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Kanunun 4/A maddesine tabi kadrolu  olarak görev yapanların atamaları; kurumlarından muvafakat sağlandıktan sonra yapılacaktır. (Bu durumda olanlar istifa etmeyip çalışmaya devam edecek olup kendilerine atama kararı ulaştıktan sonra kurumlarından ayrılış yapacaklardır.)

 

ad826x90

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.