Gaziantep Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılacak? |

SON DAKİKA

Gaziantep Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılacak?

Bu haber 02 Eylül 2020 - 20:32 'de eklendi ve 453 views kez görüntülendi.

Ülkemizin son yıllarda sağlık alanında yapmış olduğu hizmetler vatandaşlarımızın son derece faydalı hizmetler almasına neden oldu. Özellikle Şehir Hastaneleri olarak proje başlatan bu hastanelerin sağlık sektörü açısında ne kadar faydalı olacağı şu günlerde daha net oraya çıktı. Corona Virüs salgının tüm dünyayı etkisi altına aldığı şu günlerde birçok ülkenin sağlık alanında yetersiz kalmasına rağmen ülkemizin şu ana kadar son derece başarılı bir şekilde mücadele verdiği bu salgın karşısında merak edilen bir sorunun cevabını sizlerle buradan paylaşmak istiyoruz. Gaziantep Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılacak?

Gaziantep Şehir Hastanesi hakkında merak edilenler

Aslında temeli 2013 yılında atılmasına rağmen halen faaliyet gösteremeyen Gaziantep Şehir Hastanesi ile ilgili aklınıza takılan sorunların cevaplarını buradan vermek istiyoruz. Uzun süredir açılışı beklenen bu hastanenin tam olarak açılacağı tarih Sağlık Bakanlığı tarafından resmen açıklandı. 2021 yılında faaliyet göstermeye başlayacak olan bu hastane ile Gaziantep ilimizin ve çevre illerde bulunan vatandaşlarımızın bu hastaneden faydalanma şansı ortaya çıkacaktır. Son derece modern bir yapıda inşası devam eden bu hastanenin diğer özelliklerine hep birlikte göz atalım.

Gaziantep Şehir Hastanesi kapasitesi

Yatak kapasitesi olarak aynı anda 1875 hastaya hizmet verecek olan bu hastane içerisinde toplam olacak poliklinik sayısının ise 475 olduğu açıklandı. Özellikle son zamanlarda yapılan şehir hastanelerinin vatandaşlarımız için son derece başarılı hizmetler sunması Gaziantep Şehir Hastanesinin de bir an önce açılmasını bekleyen vatandaşlarımız için umut olduğunu belirtelim. Tek kişilik oda sayısı 872 olan bu hastanenin, çift kişilik oda sayısı ise 363 olarak dikkat çekiyor. Aynı anda 62 ameliyat yapılmasına imkan veren Gaziantep Şehir Hastanesinin yoğun bakım servisinin yatak sayısı ise 277 olarak açıklanmıştır.

Gaziantep Şehir Hastanesi Nerede?

Adres : İbn-i Sina Mahallesi – Şahinbey