Hastane randevusu nasıl alınır? | MHRS üzerinden randevu

SON DAKİKA

Hastane randevusu nasıl alınır?

Bu haber 21 Mayıs 2020 - 22:22 'de eklendi ve 4.482 views kez görüntülendi.

Sağlık Bakanlığının son yıllarda vatandaşlarına sunduğu en önemli hizmetler arasında telefon veya internet ile randevu ilk sıralarda gelmektedir. Özellikle MHRS ile vatandaşlarımızın artık sıra beklemeden randevu almalarını sağlayan bu sistem hakkında merak ettiğiniz Hastane randevusu nasıl alınır? Sorusunun cevabını sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

ALO 182 hattını arayarak

Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan ve 182 Hastane Randevu sisteminin numarası olan bu numarayı arayarak sizlerde dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden kolayca randevu alabilirsiniz. Özellikle Sağlık sektöründe yaşanan gelişmeler ile birlikte son derece basit bir şekilde randevu almanıza yardımcı olacak olan bu sistem sayesinde artık randevularınızı almak için sabahın erken saatlerinde hastaneye gitmenize gerek kalmayacaktır. 182 randevu hattını arayarak buradan hasta bilgilerinizi sunarak da siz değerli vatandaşlarımız artık randevunuzu alabilirsiniz. Telefonun diğer ucunda olan müşteri danışmanı ile yapacağınız görüşmelerde hekim seçme şansınızın bile bulunduğunu belirtelim.

MHRS üzerinden randevu almak

Telefon ile randevu almak dışında bir diğer Hastane randevusu nasıl alınır? Sorusunun cevabı da internet üzerinden randevu almakta geçiyor. Özellikle internet üzerinden MHRS sistemine giriş yaparak buradan randevu almak istediğiniz kişinin bilgileri ile sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Karşınıza çıkan menü içerisinde sizlerin alabileceğiniz randevularınız hakkında sizlere bilgi sunacak olan bu sistem üzerinden dilediğiniz hastaneye ve dilediğiniz hekime randevu alma şansınız bulunmaktadır.

Eğer MHRS üzerinden randevu alacağınız zaman sistem üzerinde kaydınız bulunmuyorsa, yeni üye girişi yaparak buradan üye olmanız gerekmektedir. T.C kimlik numaranız ve diğer bilgileriniz ile sisteme üye olmanız durumunda buradan kolayca randevu alabilirsiniz. Hatta sistem üzerinden almış olduğunuz randevularında kısa süre içerisinde iptal edilmesini veya ileri bir tarihe atılmasını sağlama şansınız bulunmaktadır.

Yeni açılacak şehir hastaneleri için tıklayınız.


porno izle