İstanbul Corona Virüs (Korona Virüs) Hastaneleri Nerede? |

SON DAKİKA

İstanbul Corona Virüs (Korona Virüs) Hastaneleri Nerede?

Bu haber 12 Nisan 2020 - 17:30 'de eklendi ve 4.166 views kez görüntülendi.

Tüm dünyayı giderek etkisi altına alan Korona Virüs ile ilgili gelen sorularınızın cevaplarına sitemizden ulaşabilirsiniz. Covid-19 ismi verilen ve halk arasında Korona Virüs olarak bilinen bu hastalık ile ilgili olarak son zamanlarda merak edilen İstanbul Corona Virüs (Korona Virüs) hastaneleri nerede? Sorusunun cevaplarını sizlere açıklamak istiyoruz.

İnsanlarda büyük panik oluşmasına neden olan bir hastalık olan Korona Virüs ile ilgili özellikle İstanbul’da ikamet eden vatandaşlarımızın akın ettiği hastane sayısının diğer illere göre daha fazla olduğunu belirtmek istiyoruz. Sizlerde Korona Virüs ile ilgili şüpheniz varsa ve belirtilerini taşıyorsanız sizlere en yakın Korona Virüs testi yapan hastaneye giderek başvuru yapmanız gerekmektedir. Son derece bulaşıcı bir hastalık olan Korona Virüs ile ilgili olarak İstanbul’da hizmet veren hastane sayısının 4 olduğunu da belirtmek istiyoruz.

Anadolu yakasında oturan vatandaşlarımız için

İstanbul’un Anadolu yakasında oturan vatandaşlarımız için en yakın hastane olarak Kartal Dr. Lütfe Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korona Virüs testini vatandaşlarımıza en kısa süre içerisinde yaparak Korona Virüs ile ilgili tanı koymaktadır. Belirtileri taşıyor ve Anadolu yakasında ikamet ediyorsanız bu hastaneye giderek burada test yaptırabilirsiniz.

Avrupa yakasında yer alan Korona Virüs hastaneleri

Avrupa yakasında hizmet veren hastane sayısı ise 3’tür. İstanbul Haseki ve Eğitim Araştırma hastanesi ile Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma hastanesi konum bakımından vatandaşlarımızın rahatlıkla ulaşacağı hastaneler arasında yer almaktadır.  Ayrıca İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi de vatandaşlarımıza Korona Virüs ile ilgili hizmet vererek vatandaşlarımızın bu testlerden en hızlı şekilde yararlanmasını sağlamaktadır.