Perfüzyon Teknikerlerinin Kadro Talebi

Perfüzyon Teknikerleri

Perfüzyon Teknikerleri Soru Önergesi

Uzun zamandır çözüme kavuşturulması beklenen Perfüzyon Teknikeri sorunu hakkında Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Arzu ERDEM tarafından soru önergesi verildi. Soru önergesinin Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca tarafından yazılı olarak yanıtlanması beklenmektedir.

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Arzu ERDEM tarafından verilen soru önergesi aşağıda yer almaktadır.

  1. Aldıkları eğitim neticesinde “Perfüzyon Teknikeri” ünvan’ ile önlisans programlarından mezun olan Türk gençlerine, sağlık kurumlarında çalışabilmeleri için hangi gerekçe ile “yetki belgesi” şartı ileri sürülmektedir?
  2. Perfüzyon Teknikeri mezun eden önlisans programlarından mezun olan gençlerimizin mevzuattan ve uygulamadan kaynaklanan mağduriyetlerini gidermek hususunda bakanlığınızca bir çalışmanız olacak mıdır?
  3. Perfüzyonist ihtiyacının ortaya çıktığı dönemlerde oluşturulan sertifikasvon eğitiminin ve sınavının akibeti nedir? Bugüne kadar hangi tarihlerde sınav yapılmış, hangi eğitim kurumları bu eğitimi vermekle yetkilendirilmiş, kaç aday bu sınava girmiş ve kaç aday Perfüzyon branşında yetki belgesi almaya hak kazanmıştır?
  4. Sertifıkasyon sınavı haricinde yetki belgesi alan kişi sayısı kaçta? Hangi mevzua ile bu yetki verilmektedir?
  5. Türk gençlerinin aldıkları eğitimi tatbik edebilecek şekilde iş hayatına katılmasını engelleme politikalarına devam edilecekse, perfüzyon teknikeri yetiştiren önlisans programlarının kapatılması gibi hakkaniyetli politikalar meydana getirmeyi planlıyor musunuz?
  6. Perfüzyon Teknikerlerinin diplomalarının geçersiz olması ve işten çıkarılmaları hususunda bakanlığınızca tasarrufunuz nedir?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*