Türk Sağlık Sendikasından Açıklama | Sağlık Personeli Haberleri

SON DAKİKA

Türk Sağlık Sendikasından Açıklama

Bu haber 14 Şubat 2019 - 4:55 'de eklendi ve 2.363 views kez görüntülendi.

Türk Sağlık Sendikası Başkanı Önder Kahveci yaptığı açıklama ile her ayın 8’inde yatırılması gereken aile hekimlerinin cari giderlerinin bir çok ilde henüz yatırılmadığını duyurdu.

Türk Sağlık Sen : Aile Hekimlerinin Cari Giderleri Bir An Önce Yatırılmalı

Türk Sağlık Sendikası Başkanı  Önder Kahveci yaptığı açıklamada aile hekimlerinin mağdur edilmemesi gerektiğini belirterek “Cari giderler için yapılan ödemeler tıpkı bir maaş gibi aylık ve düzenli olarak yapılan ödemelerdir. Bu ödemelerde yaşanan gecikmeler aile hekimlerimizi sıkıntı içerisine sokacaktır. Ne yazık ki bu ay bazı illerimizden hala ödemelerin yapılmadığına dair şikayetler bizlere ulaşmıştır. Sağlık Bakanlığı bir an önce bu gecikmeyi sonlandırmalıdır.”

Sürecin uzamaması gerektiğini kaydeden Kahveci “ Bu tür gecikmelerin yaşanması çalışanları endişeye sokar. Bunların olmaması lazım. Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile bu konuyu görüşeceğiz. Gerekirse bir başvuru yapıp bu tür aksaklıkların olmaması hususunu dile getireceğiz. Umarız ki Aile Hekimlerimizin bu sıkıntısı bir an önce çözülür” şeklinde konuştu.